Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
Uden titel (Portræt). Sign. Lerfeldt 81. Akvarel og spraymaling på papir. Lysmål 30×22.
Litteratur: Claus Clausen (red): “Hans Henrik Lerfeldt. En blå verden”, København, 1990, gengivet side 36. Proveniens: Galerie Asbæk, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021