1627/​861

Rud. Rasmussen

Udtræksbord af massiv teak med løs tillægsplade, profilerede ben og sarg. Udført og mærket med label hos Rud Rasmussens snedkerier, København. 1940'erne. H. 71. L. 100/150. B. 90.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på bordplade. Profileringer med stødmærker.

Moderne kunst og design, 5. juli 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
750 DKK