1935/1699
Fransk kaminur af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn dekoreret i farver og guld, skive af hvid emalje sign. 'Acille Brocot'. 19. årh.s slutning. H. 30. B. 38. D. 15.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag