1324/1685
Fugle, blomst, fabeldyr, skibe m.m. Ni hollandske fliser af fajance dekorerede i polykrome farver og blå. 17.-18. årh. (9)
Flere beskårede, revnede og restaurerede. Alle med større og mindre kanthak.
Varia, 13. juni 2013
Vurdering
Hammerslag