1324/​1685

Fugle, blomst, fabeldyr, skibe m.m. Ni hollandske fliser af fajance dekorerede i polykrome farver og blå. 17.-18. årh. (9)

Flere beskårede, revnede og restaurerede. Alle med større og mindre kanthak.

Varia, 13. juni 2013

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK