Italiensk maler, 19. årh.
Piberygende fisker. Sign. A. Mamoli, Picco 87. Olie på papir. Lysmål 23×16.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Enkelte fugtpletter. Mindre revner på papir. Let bølget papir.
107749 |