1746/120
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med krigsfartøjer nær en kyst. Sign. Chr. Mølsted 02. Olie på lærred. 35,5×62.
Retoucheringer, minimale krakeleringer og enkelte afskalninger. Områder med tyndere farvelag.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag