2149/8626
Constantin Stoiloff (f. Linz 1850, d. Wien 1924, pseudonym for Adolf Baumgartner)
Kanekørsel i Rusland ved vintertide i aftensol. Sign. Stoiloff. Betegnet på blændrammen Konstantin Stoiloff. Olie på lærred. 36×57.
Behov for rensning. Krakeleringer.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud