2115/609
Aage Rasmussen, efter (f. 1913, d. 1975)
“DSB 120”. Tryksign. Aage Rasmussen 1937. Andreasen & Lachmann. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 100 × 62. Uindrammet.
Huller efter tegnestifter i hvert hjørne. Trykfolder langs kanten. En minimal misfarvning.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud