2025/66
Hollandske fliser af fajance, dekorerede med patchworkmønster. 20. årh. (48)
Mindre kanthak. Enkelte fliser med misfarvninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag