Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)
“Make Friends”. Sign. 2001. Akryl og mixed media på lærred bearbejdet med kniv. Ridser og huller som en del af værket. 80×80. Uindrammet.
1083450 |