Valentin Wassner (f. Haderslev 1808, d. Slesvig 1880)
Et par portrætter af Hr. Senator Petersen samt Fru Senator Petersen. Sign. V. Wassner 1845. Olie på lærred. 34×27,5. (2).
Mindre trykmærker fra blændramme. Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Enkelte mindre trykmærker fra montering i hjørner. Én med en mindre reperation / lap på bagsiden. Let overfladerensning anbefales.
806902 |