2109/149
Karen Juncker, kopi efter (, Dansk maler, 20. årh.)
Henrik Olrik, kopi efter
Bruden smykkes af sin veninde. Sign. K Juncker, 1859, Copi efter Olrik. Olie på lærred. 97×79.
Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag