2118/1045
Svend Hammershøi, m.fl. (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)
Fire vaser af lertøj med uranglasur m.m. De tre udført og mærket hos Kähler. H. 11–20. (4)
Almindelig brugsslitage. Enkelte glasurafslag. Nogle krakeleringer.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud