11948/​72

Dansk barok dragkiste af egetræ, med svungen front med fire skuffer, beslag af messing, 18. årh.s midte. H. 105. B. 123. D. 63.

Nøgle medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, revner i begge sider.

Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag