11948/72
Dansk barok dragkiste af egetræ, med svungen front med fire skuffer, beslag af messing, 18. årh.s midte. H. 105. B. 123. D. 63.
Nøgle medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, revner i begge sider.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag