2006/244
Kandisskrin af blåt glas, afskårne hjørner, montering af messing, låg graveret med blomsterornamentik. 19. årh.s slutning. H. 8 cm. L. 11 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rester af lim ved montering.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud