2022/81
Engelsk rejseskriveskrin af mahogni med beslag af messing. Indrettet med skråtstillet skriveplade monteret med maroquin. 19. årh. H. H. 15 cm L. 31 cm B. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag; ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag