Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Sign. Jorn 70, 1/15. Håndkoloreret litografi med gouache. Lysmål 77×52.
Det håndkolorerede litografi er en sjælden variaton af samme motiv fra 1970. Litteratur: Van de Loo nr. 391.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
14 bud