12013/154
Tre personers sofa af bemalet og delvist forgyldt træ. Rokokoform, 20. årh.s begyndelse. L. 188.
Stel med almindelige brugs- og alderstegn. Moderne betræk; slitage ses få steder.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag