2437/1239
Diamantbroche af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillant- og enkeltslebne diamanter på i alt ca. 1,15 ct. Farve: H-K. Klarhed: SI-P2. Vægt ca. 11 g. L. 5 cm.
Én sten mangler. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 11. september 2024
Vurdering
Hammerslag