Niels Hans Christiansen (f. 1850, d. 1922)
Norsk fjordparti med månelys og mand i robåd. Sign. NH. Christiansen. Olie på lærred. 41×61.
Krakeleringer. Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.