Jim Dine (f. Cincinnati, Ohio 1935)
“Louisiana Hearts”, 1982. Sign. Jim Dine 1982, 100/100. Radering i farver. Udgivet af Louisiana Museum. På bagsiden stemplet “Made especially for the Louisiana Club, Louisiana Museum, Humlebæk, Denmark”. Bladstørrelse 44 × 45,5. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020