2422/9
Kande af sterlingsølv, glat buttet korpus, hank af pokkenholt. stemplet MBA for Mogens Bjørn-Andersen. Vægt 446 g. H. 19 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud