Lev Aleksandrovich Belousov, efter, 19. årh.s anden halvdel
“Marché au Foin a St Petersbourg”. Parti fra halmtorvet i St. Petersborg. Tryksign. Belousov (med kyrilliske bogstaver). Udgivet hos J. Daziaro. Håndkoloreret radering. Lysmål 27,5×35,5.
Fugtpletter. Et par små revner ved nederste kant. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018