2438/131
Fyrfad af patineret kobber, dekoreret med gennembrudt ornamentik, bunden med navnetræk og årstal 1716. 18. årh. H. 17. Diam. 32.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner og reparationer. Ene side med større uregelmæssighed langs kanten.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag