1947/529
Kay Christensen (f. Nykøbing F. 1904)
“Klaveret og den lille stue”. Sign. Kay C; sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 55×66.
Sidder løst i rammen.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag