2032/253
Kinesisk figur af lertøj i form af én af de fire himmelske konger. 20. årh.s slutning. H. 84.
Større reparationer og revner. Top mangler og våben mangler. Afslag på fingre.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag