2441/782
Dansk snedkermester
Stol med stel af mahogni, betrukket i sæde og ryg med patineret cognacfarvet skind beslået med messingsøm. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
1063550 |