2431/755
Et sæt på seks stole af palisander, sæde betrukket med sort skind. Udført mærket hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En stol med finérrevne i ryggen. Skind med pletter, smuds og nogle rifter.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud