1414/1700
Ålestegepande af kobber med tilhørende indsats. Mærket 1977 TG RG. H. 14,5. L. 80,5. B. 48,5. Gruekeddel med bærehåndtag af kobber og stativ af jern. 20. årh. Diam. 50. H. 38,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gruekedlens ene håndtag er faldet af, men medfølger.
Varia, 3. april 2014
Vurdering
Hammerslag