1950/419
Ubekendt maler, 20. årh.
Profilportræt af en kvinde med opsat hår og blå halskæde. Utydelig signature. Olie på lærred. 39,5×25.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag