880/​826

Sofie Bird Møller (f. 1974)

“Interaction”, 2012. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på fotografi. 174,5×118.

Proveniens: Martin Asbæk Gallery, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.

Moderne malerier og foto, 26. september 2018

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK