2149/8660
Russisk ikon med fremstilling af forklarelsen på bjerget. Tempera på træpanel. 18./19. årh. 26,5×34.
krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud