1831/​1629

Baccarat m.fl.

“Medici” vase og isspand i slebet krystalglas. Vase mærket “Musée des Cristalleries de Baccarat 1821–1840. Reproduction”. 20. årh. H. 19 og 14. (2)

Vase med indvendige ridser og lette kalkaflejringer. Isspand med med kanthak på slibning. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 2. august 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK