2006/361
Russisk ikon forestillende korsfæstelsen. Tempera på træ. 19. årh. 36×31,5.
Ridser og mærker. Større afskalninger. Afslag på kanter. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag