2043/277
Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)
En snoet å løber gennem en skov. Sign. monogram 1891. Olie på lærred. 78×106.
Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag