12141/179
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Landskabsparti med spadserende par på vej. Olie på lærred. Usign. 25×28. Rammemål 37×41.
Fremstår med let forrensede partier og overfladekrakeleringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag