12141/​179

Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)

Landskabsparti med spadserende par på vej. Olie på lærred. Usign. 25×28. Rammemål 37×41.

Sælger oplyser

Fremstår med let forrensede partier og overfladekrakeleringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

950 DKK

(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
400 DKK