2424/846
Dansk møbeldesign
Sminkebord af rosentræ, front med trefløjet spejlfelt, to skuffer og klap. Udført og mærket for C. B. Hansens Etabl. 1940'erne. H. 143. B. 110. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revnet spejlglas.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag