2424/​846

Dansk møbeldesign

Sminkebord af rosentræ, front med trefløjet spejlfelt, to skuffer og klap. Udført og mærket for C. B. Hansens Etabl. 1940'erne. H. 143. B. 110. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revnet spejlglas.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK