2424/846
Dansk møbeldesign
Sminkebord af rosentræ, front med trefløjet spejlfelt, to skuffer og klap. Udført og mærket for C. B. Hansens Etabl. 1940'erne. H. 143. B. 110. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revnet spejlglas.
Vurdering
Hammerslag