2334/​775

Henry Hanke (f. 1901, d. 1989)

“From Waverton”. Udsigt over Waverton, Sydney. Sign. Hanke. Olie på lærred monteret på masonit. 51×60.

Behov for let overfladerensning.

Moderne kunst og design, 22. august 2023

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag