2423/​771

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj med to hanke. Dekoreret med brun og blå glasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 23.

Enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 4. juni 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK