2423/771
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj med to hanke. Dekoreret med brun og blå glasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 23.
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag