1839/175
Anon sculp. 19.-20. årh.
Klassiske figurscenerier. Usignerede. To litografiske olietryk. Lysmål 49,5×68,5. (2)
Undersøgt i ramme. Enkelte overfladeridser og mindre revner. Nogle hvide farveafsmitninger. Mærker fra tegnestifter ved hjørner. Syrepletter.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag