1839/​175

Anon sculp. 19.-20. årh.

Klassiske figurscenerier. Usignerede. To litografiske olietryk. Lysmål 49,5×68,5. (2)

Undersøgt i ramme. Enkelte overfladeridser og mindre revner. Nogle hvide farveafsmitninger. Mærker fra tegnestifter ved hjørner. Syrepletter.

Ældre malerier og møbler, 24. september 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

290 DKK

290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK