Maria Torp (f. 1975)
“Rødby - Puttgarden”, 2008. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 125×160. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Christoffer Egelund, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018