2124/​1100

Magnus Enna

Diamant solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.67 ct. Farve: Tonet hvid. (K). Clarity: VVS2. Str. 52. Vægt ca. 12,5 g.

HRD Certifikat nr. 06016102003 samt smykkevurdering og æske medfølger. Der er skrevet 14 kt. hvidguld på smykkevurderingen, men ringen er både stemplet og testet som 18 kt. hvidguld.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 16. juni 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag

42.000 DKK

42.000 DKK
40.000 DKK
38.000 DKK