1319/131
Sigurd Wandel (f. Frederiksberg 1875, d. Hellerup 1947)
Kunstnerens søn, Jørgen Wandel. Sign. med dedikation “Til Fru Hedvig Goldschmidt fra Sigurd Wandel”. Olie på malepap. 40×32.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag