2044/​847

Georges Braque, efter (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)

“Orangerie des Tuileries”, 1972. Sign. i trykket. Litografisk plakat. 60×45.

Enkelte mindre revner nederst. Let uensartet falmet.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK