2044/847
Georges Braque, efter (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)
“Orangerie des Tuileries”, 1972. Sign. i trykket. Litografisk plakat. 60×45.
Enkelte mindre revner nederst. Let uensartet falmet.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag