2025/146
To par Næstvedstager af messing, balusterformede stammer opsats på runde fodstykker. 18.-19. årh. H. 15,5. og 16. (4)
Det ene par med trykkede fodstykker. Let trykkede lysholdere. En stage med let skæv stamme. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag