2032/190
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Udsigt fra en kyst. Sign. J. M. Pultera. Olie på lærred monteret på træ. 25×30,5.
Retoucheringer og nålehuller ved hjørner/kanter. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag