Fransk empire kaminur af forgyldt og patineret bronze, prydet med 'Jason med det gyldne skind' samt jagt trofæer. 19. årh.s begyndelse. H. 59. B. 41. D. 18.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Løst ben.
Vurdering
Dette emne er udgået