2348/325
Georg Jensen, m.fl (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Holger Kyster, m.fl (f. 1872, d. 1944)
En samling serveringsdele af sølv og sterlingsølv. 19–20. årh. Vægt ca. 1440 g. L. 14,6–35 cm. (18)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. november 2023
Vurdering
Hammerslag