2003/638
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
“Figur”, ca. 1970/73. Sign. H.E. samt på bagsiden Helge Ernst med titel. Olie på masonit. 36×90.
God original stand.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag